Bükreş & Transilvanya Şatolar Turu (3 gece - 4 gün)
Bükreş & Transilvanya Şatolar Turu (3 gece - 4 gün)
Bükreş & Transilvanya Şatolar Turu (3 gece - 4 gün)
Bükreş & Transilvanya Şatolar Turu (3 gece - 4 gün)
Bükreş & Transilvanya Şatolar Turu (3 gece - 4 gün)
Bükreş & Transilvanya Şatolar Turu (3 gece - 4 gün) Bükreş & Transilvanya Şatolar Turu (3 gece - 4 gün) Bükreş & Transilvanya Şatolar Turu (3 gece - 4 gün) Bükreş & Transilvanya Şatolar Turu (3 gece - 4 gün) Bükreş & Transilvanya Şatolar Turu (3 gece - 4 gün)

Bükreş & Transilvanya Şatolar Turu (3 gece - 4 gün)

TARİH
 • 22 Ağustos 2019 - 12 Aralık 2019
 • hareket
 • Perşembe çıkışlı
 • yer
 • İstanbul çıkışlı - otobüs ile ulaşım
 • fiyat
 • 99 EURO
 • KAYIT
  FORMU

   1. Gün İstanbul – Bükreş  Gezimizin ilk günü 19:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 20:30'da Mecediyeköy Migros Önü ve 21:30'da İncirli Ömür Plaza önünden hareketle Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Bulgaristan üzerinden geçerek sabah saatlerinde Bükreş’e varıyoruz.  2. Gün Bükreş  Sabah saatlerinde varılan Bükreş’te şehir turu. Küçük Paris diye adlandırılan Bükreş şehir merkezine hareket ediyoruz. Bükreş, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversite Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi, panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Romanyanın Köy değerlerinin sergilendiği Köy Müzesi turuna katılabilirler.(20 EUR) Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler.(40 EUR)  Sabah Kahvaltısı: Bükreş yolu üzerinde dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.  Öğle Yemeği: Bükreş’de serbest zamanda ekstra alınacaktır.

  Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Romen Gecesi.

  Konaklama: Hotel Best Western Briston v.b – Bükreş

  Para Birimleri :Romanya – Lei ( Ortalama kur 1 Eur – 4,3 lei )  Rota: İstanbul- Bükreş (640 km)

  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 640 km  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00  3. Gün Bükreş (Bükreş – Sinaia – Bran – Brasov – Bükreş)  Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Transilvanya - Drakula Şatosu (Sinaia – Bran – Braşov) turuna katılabilirler.(60 EUR) Turumuzda günümüze kadar gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini, Romanya'nın cazibe merkezi olan Transilvanya'ya doğru yola çıkıyoruz. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Kalesi ve Şatosunu geziyor, ardından Bran kasabasında Drakula Şatosunu görüp, Braşov kentine geçiyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Gezimizin ardınsan Bükreş’e dönüyoruz. Geceleme otelimizde.  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.  Öğle Yemeği: Bran’da kasaba merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi:Horoz Çorbası , Makara Tatlısı

  Akşam Yemeği: Bükreş şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi:Tokitura(Et yemeği) , Mititei(Sulu Köfte) , Krep Suzet Tatlısı.

  Konaklama: Hotel Best Western Briston v.b – Bükreş

  Para Birimleri :Romanya – Lei ( Ortalama kur 1 Eur – 4,3 lei )  Rota: Bükreş – Sinaia (127 km ) , Sinaia – Bran (50 km) , Bran – Braşov (27 km ) , Braşov – Bükreş (171 km)

  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 375 km  Otele Giriş Saati: 20:00  4. Gün Bükreş- (Veliko Tarnavo) – İstanbul  Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Bulgaristanın eski başkenti ve tarihsel dokusu ile bilinen dört tepe üzerine Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir turuna katılabilirler.(20 EUR) Programın ardından Kapıkule sınır kapısından geçerek İstanbul’a hareket ediyoruz.  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.  Öğle Yemeği: Veliko Tarnavo’da serbest zamanda alınacaktır.

  Akşam Yemeği: Edirne – İstanbul otobanı tesisde.  Rota: Bükreş – İstanbul 640 km

  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 640 km  İstanbul Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 01:00


  AÇIKLAMALAR

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler * Lüks Tatil.com otobüsleri ile ulaşım * Yerel profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri * Bükreş 4* otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama * Programda belirtilen panoramik şehir turları ve transferleri. * Şehir vergileri * Gümrük Vergileri * Araç içi limitli su ikramı * Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler * Müze ve ören yeri giriş ücretleri. * Ekstra turlar * Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar * Şöför ve Rehber bahşişleri. * Öğle ve akşam yemekleri. * SCHENGEN veya ROMANYA VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR). * Yurtdışı çıkış harcı 15 TL. * Yurtdisi seyahat saglik sigortasi


 • İptal ve Devir Bilgileri
 • Yeni rotamızı siz belirleyin
  Tatil ajandası
  Müşteri memnuniyeti anketi