Adana portakal Çiçeği Festivali Turu (2 gece - 3 gün)
Adana portakal Çiçeği Festivali Turu (2 gece - 3 gün)
Adana portakal Çiçeği Festivali Turu (2 gece - 3 gün)
Adana portakal Çiçeği Festivali Turu (2 gece - 3 gün)
Adana portakal Çiçeği Festivali Turu (2 gece - 3 gün)
Adana portakal Çiçeği Festivali Turu (2 gece - 3 gün)
Adana portakal Çiçeği Festivali Turu (2 gece - 3 gün) Adana portakal Çiçeği Festivali Turu (2 gece - 3 gün) Adana portakal Çiçeği Festivali Turu (2 gece - 3 gün) Adana portakal Çiçeği Festivali Turu (2 gece - 3 gün) Adana portakal Çiçeği Festivali Turu (2 gece - 3 gün) Adana portakal Çiçeği Festivali Turu (2 gece - 3 gün)

Adana portakal Çiçeği Festivali Turu (2 gece - 3 gün)

TARİH
 • 05 Nisan 2019 - 07 Nisan 2019
 • hareket
 • Cuma çıkışlı
 • yer
 • İstanbul çıkışlı - otobüs ile ulaşım
 • fiyat
 • 599 TL
 • KAYIT
  FORMU

   TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK KARNAVALI OLMA ÖZELLİĞİNE SAHİP ,    KOSTÜMLÜ GECİŞİN YAPILDIĞI 7. ULUSLARARASI PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI.  1.GÜN: HAREKET  Değerli misafirlerimiz, 19.00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı - 20.00 Şişli Prontotour Merkez Ofis Önü - 21.00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İspark Otoparkı) - 21.15 Kartal Yemek Center - 21.30 Gebze Center Avm Önünden - 22.00 İzmit Halk Evi Durağı (İzmit - Adapazarı yönünden) - 22.10 İzmit Otogar Önü Otobüs Durakları (ROMATEM Karşısı) - 23.25 Düzce Çoban Mevkii Shell Benzin İstasyonu Önünden – 23.55 Bolu Otogar Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.  2.GÜN CUMARTESİ: TARSUS – YEDİ UYURLAR MAĞARASI – KLEOPATRA KAPISI – KIRK KAŞIK BEDESTENİ – PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI  Değerli misafirlerimiz, Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisleri Önü (Armada Avm Karşısı) Prontotour otobüs içi ikramları eşliğinde Ankara - Aksaray üzerinden, Tarsus’a hareket ediyoruz. Yolda alacağımız serbest kahvaltısının ardından Tarsus’ta gezimize ilk olarak Tarsus Şelalesi ile başlıyoruz. Burada verilen serbest zaman ve çay molası ardından, Eshab-ı Keyf Mağarası’nı görüyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimizin sonrasın da merkezde bulunan eski Tarsus şehrinin tek sağlam kalmış olan kapısı Kleopatra Kapısını görüyoruz. Kleopatra Kapısından sonra Hıristiyanlığın en önemli azizlerinden birisi olarak kabul edilen St. Paul’un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların da ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz. Oradan eski Tarsus sokaklarında geziyor ve yılanların şahı Şahmeran’ın efsanesinin geçtiği hamamın yanından geçiyoruz. St. Daniel Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)'da vereceğimize serbest zaman ardından, satın alınarak restore edilen Nusret Mayın Gemisini görüyoruz. Tarsus gezimiz ardından da Adana’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında hep beraber, 2013 yılında düzenlenen ilk karnaval ile, Türkiye’nin ilk karnavalı olma özelliğine sahip, Konser, sergi, gösterileri ve katılımcıların renkli kostümler giydiği kortej yürüyüşü ile dikkatimize çekeçek olan, Adana Portakal Çiçeği Karnavalına katılıyoruz.                                                                                                                                                                                                      Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.

  Öğle Yemeği: Festival Alanın da Ekstra Olarak Alınacaktır.

  Akşam Yemeği: Adana’da Rehberimizin Önereceği Restoranda Ekstra Olarak Alınacaktır.

  Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama Yapılacaktır.

  Mola Tesisleri: Aksaray Hanifi Yılmaz Dinlenme Tesisleri, Pozantı Tesisleri  Rota:  İstanbul - Tarsus (915 km) Tarsus Çevre Gezisi (25 km) Tarsus – Adana (40 km)  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 980 Km  3.GÜN PAZAR:  ADANA – TAŞKÖPRÜ -  SABANCI CAMİİ – ULU CAMİİ – BÜYÜK SAAT KULESİ – SEYHAN BARAJ GÖLÜ - YEŞİLCAM MÜZESİ  Değerli misafirlerimiz,  otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında, Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana şehir turumuza başlıyoruz. Adana’da gezimizde eski Adana’yı gördükten sonra, Meşhur Taşköprü’yü ve Sabancı Camii fotoğraflıyoruz. Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesi, Büyük Saat Kulesi, yeni açılmış olan Yeşilcam Müzesi ve şehir merkezi gezilerimiz ardından, Seyhan Baraj Gölü kenarına gidiyoruz. Burada, çay – kahve için vereceğimiz serbest zaman sonrasında, dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Prontotour seyahatinizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.     Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir  Öğle Yemeği: Adana’da Rehberimizin Önereceği Restoranda Ekstra Olarak Alınacaktır.  Akşam Yemeği: Yol Üstü Tesislerinde, Ekstra Olarak Alınacaktır.  Rota: Adana Çevre Gezileri (25 km) Adana – Eskişehir (910 km)  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 935 Km  Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

  Toplam Tur Mesafesi: 1915 Km  Varış Saati: 20:00  - 21:00 (Yaklaşık Olarak)

  AÇIKLAMALAR

  ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
  * Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
  * Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  * Prontotour Güvencesi
  * Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
  * Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
  * Prontotour Otobüs İçi İkramları
  * 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  * Tüm Akşam ve Öğlen Yemekleri
  * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  * Tüm Özel Harcamalar
  * Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
  * Müze Giriş Ücretleri

 • İptal ve Devir Bilgileri
 • Yeni rotamızı siz belirleyin
  Tatil ajandası
  Müşteri memnuniyeti anketi