Uçaklı Kastamonu Mantar Ve Doğa Festivali (2 gece - 3 gün)
Uçaklı Kastamonu Mantar Ve Doğa Festivali (2 gece - 3 gün)
Uçaklı Kastamonu Mantar Ve Doğa Festivali (2 gece - 3 gün)
Uçaklı Kastamonu Mantar Ve Doğa Festivali (2 gece - 3 gün)
Uçaklı Kastamonu Mantar Ve Doğa Festivali (2 gece - 3 gün)
Uçaklı Kastamonu Mantar Ve Doğa Festivali (2 gece - 3 gün) Uçaklı Kastamonu Mantar Ve Doğa Festivali (2 gece - 3 gün) Uçaklı Kastamonu Mantar Ve Doğa Festivali (2 gece - 3 gün) Uçaklı Kastamonu Mantar Ve Doğa Festivali (2 gece - 3 gün) Uçaklı Kastamonu Mantar Ve Doğa Festivali (2 gece - 3 gün)

Uçaklı Kastamonu Mantar Ve Doğa Festivali (2 gece - 3 gün)

TARİH
 • 01 Mayıs 2020 - 03 Mayıs 2020
 • hareket
 • Cuma çıkışlı
 • yer
 • İstanbul ISL / Türk Hava Yolları
 • fiyat
 • 1189 TL
 • KAYIT
  FORMU

  1. gün: HAREKET - KASTAMONU  Turumuz, sabah 08.00 Kartal Yemek Center, 08.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi, 09.00 Şişli Prontotour Merkez Ofis Önünden servislerimiz ile İstanbul Havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanına kendi imkânlarıyla gelecek misafirlerimizin en geç saat 09.30’da İstanbul Havalimanı’nda olması gerekmektedir. Havaalanında nüfus cüzdanı ya da ehliyet ile uçağımıza c/ın işlemlerimi yapıyoruz. Güvenlik kontrolünden geçerek 11.30’da hareket edecek olan Türk Havayolları İstanbul HL – Kastamonu uçağı ile Kastamonu'ya hareket ediyoruz. Kastamonu'da bizi bekleyen aracımıza binerek şehir merkezine hareket ediyoruz. Kastamonu'da yapacağımız panoramik turun ardından şehir merkezinde kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından 2 gün boyunca konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Odalara yerleştikten sonra kısa bir mola veriyoruz. Sonrasında Lobide buluşarak otel ve çevre hakkında bilgi alıyoruz. İsteyen misafirlerimiz otele yakın olan Atlı sporlar merkezinde (EKSTRA) biniş eğitimleri, doğada serbest at binişleri, trekking, Atv turu yapabilirler. Yemekten öncede şeflerimiz tarafından Daday'a özgü yöresel yemeklerimizden Ekşili Pilavı birlikte yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.  Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.  Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahildir.  Konaklama: İKSİR RESORT TOWN OTEL  Rota: Havaalanı - Otel (45 km)  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 45 km  2. gün: DADAY İKSİR RESORT TOWN TATİL VE YAŞAM KASABASI – MANTAR TOPLAMA – MUTFAK WORKSHOP  Turumuz, çiftlik ürünlerinden hazırlanmış kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından Yakup hocamızdan Mantar ve bitki türleri ile ilgili yaklaşık 1.30 saat süren bir eğitim alıyoruz. Sonrasında oksijeni hem bağışıklık sistemini güçlendiren, hem de akciğer hastalıklarını iyileştiren bir özelliğe sahip olan Ballıdağ’da hocamız ile beraber yürüyerek keşif turuna çıkıyoruz. Sarıçam, karaçam ve kayın ormanlarının bulunduğu özel bir yer olan Ballıdağ’da yürürken hem mantarları hem de yenebilir otları topluyoruz. Topladığımız mantarları ve otları hocamızdan öğrendikten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemeğimizin ardından sıcak şaraplarımızı yudumlayarak günün tadını çıkarıyoruz. Sıcak şaraplarımızı içtikten sonra aynı yoldan geri dönüyoruz. Odalarımızı yerleştikten sonra kısa bir serbest zaman veriyoruz. Akşam yemekten önce toplanan mantar türlerinden biri ile mutfak workshop yapıyor. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.     Sabah Kahvaltısı: İksir Otelde Alınacaktır, Tur Ücretine Dâhildir.

  Öğle Yemeği: Sucuk Ekmek, Mantar Közleme, Tur Ücretine Dâhildir.  Akşam Yemeği: Çeşitli Mantar ve Ot Türlerinden Oluşan Menü,  Tur Ücretine Dâhildir.

  Konaklama: İKSİR RESORT TOWN OTEL  3. gün: ORGANİK KAHVALTI – ÇİFTLİK GEZİSİ – ÇİÇEKLERDEN YAĞ YAPIMI  Turumuz, sabah erken uyanarak İksir Çiftlikte yürüyüş yaparak çiftlik hayvanlarını (inek, kuzu, tavuk, kaz, hindi) ellerimizle besliyoruz. Sonrasında sıcak süt ikramımız eşliliğinde bizim için hazırlanmış çoğu çiftliğimizden elde edilen ürünlerle zenginleştirilmiş kahvaltımızı yapıyoruz. Sonrasında mutfağımıza geçerek yürüyüş sırasında topladığımız çiçeklerden yağ yapımını öğreniyoruz. Ardından otelimizden güzel anılarla ayrılarak, Kastamonu Havaalanına hareket ediyoruz. 13.50’de kalkacak olan Türk Havayolları’na ait olan uçağımız ile İstanbul Havalimanına hareket ediyoruz. Havaalanı çıkışında bizleri bekleyen servis aracımıza binerek, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor ve bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…     Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.  Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.  Rota: Otel - Havaalanı (45 km)  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 45 Km  Toplam Tur Mesafesi: 90 Km

  AÇIKLAMALAR

  Seyahate Dahil Olan Hizmetler  *  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama  *  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım  *  Prontotour Güvencesi      *  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı  *  Set Menü 1 Öğle Yemeği  *  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği  *  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası  *  Atölye Çalışmaları  Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler  *  2 Öğle Yemeği  *  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler  *  Tüm Özel Harcamalar  *  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar  *  Müze Giriş Ücretleri

 • İptal ve Devir Bilgileri
 • Yeni rotamızı siz belirleyin
  Tatil ajandası
  Müşteri memnuniyeti anketi