Ülkemizin En Mutlu İlçesi..

06-05-2020

Ülkemizin En Mutlu İlçesi..

Masmavi deniz, dantel gibi koylar ve uçsuz bucaksız yeşil olsa nasil da dinlenirdik degil mi? Huzurun muzigini dinlemek isterseniz Türkiye’nin en mutlu ilinin, en mutlu ilçesi olan Gerze'ye gidin.Gerze 2017 yılından bu yana sakin şehir..tabi ki bunu güzel doğasına, her biri göz nuru olan el sanatlarına, tadı damağınızdan hiç gitmeyecek yöresel yemeklerine ve sıcacık insanların sizi beklediği misafirperverliğine borçlu.

İlçeye adımınızı attığınız an, evlerin bahçelerindeki çiçeklerin kokusu karşılıyor sizi..Tertemiz havaýı solurken de kalabalık bir şehir hayatının gürültüsünü değil, sakin bir balıkçı kasabasının dinginliğini hissediyorsunuz..

Gidişinizi Cuma gününe denk getirin; zira Cuma günü köylülerin ürünlerini sergilediği Üretici Pazarında doğal olarak yetiştirilen tarım ürünlerini  bulabilir, sizi gülümsemeyle karşılayacak mekanlarda yöresel yiyeceklerin adına varabilir, bunun yanı sıra ahşap oyuncak, model gemi, çini ve peşkir atölyelerini ziyaret edip kültürün ve geçmişin nasıl yeniden yaşatıldığını görebilirsiniz. Gerze'de güllerle bülbüllerin sohbetine şahitlik etmek isteyen herkesi bekliyor.. Ne dersiniz, Karantina gunlerinden sonra bu sohbet size de iyi gelmez mi? YENİ GÖNDERİLER

Yeni rotamızı siz belirleyin
Tatil ajandası
Müşteri memnuniyeti anketi