Dolu dolu kaçamakların adresi güzel Kıbrıs!

23-01-2019

Dolu dolu kaçamakların adresi güzel Kıbrıs!

Güzel Kıbrıs…
Kıbrıs, muhteşem iklimi nedeniyle hem yaz hem de kış aylarında tatilcilerin gözde merkezi. Havası, denizi ve ortamı insana huzur ve enerji veriyor. Eğer hala Kıbrıs’da bir tatil yapmadıysanız, birkaç bilgi yeni rotanızı belirlemenize yardımcı olacaktır.
Kıbrıs’a havayolu ile ulaşmak en kısa çözüm ancak vaktiniz varsa ve denizi seviyorsanız deniz yolculuğunu da tercih edebilirsiniz.
Lüks ve eğlencenin buluştuğu Girne, tarihi güzellikleri, gece klüpleri ve casinoları ile hem gecenizi hem de gündüzünüzü dolu dolu geçirmenizi sağlayacaktır. Lefkoşa ise, birçok uygarlığın bıraktığı tarihi değerleri ile oldukça önem taşır. Gazi Magosa’nın kendine has bir tarzı vardır ki dünyanın en ünlü sahillerinden birkaçını burada görebilir, plajlarda denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca lüks tesisleri ile Kıbrıs’da tatil planı yapmak çok kolay. Zor olan bu kadar güzel tesis arasında seçim yapmanız ve kısıtlı zamanınız olacaktır.
Kuzey Kıbrıs’a giderken yanınızda sadece ehliyet ya da kimliğinizin bulunması yeterli. Olur da pasaportunuz yanınızda ise ama dikkat! Sakın pasaporta damga vurdurmayın ki daha sonra Güney Kıbrıs ve Yunanistan seyahatlerinizde ihtimal sorunla karşılaşmayın.
Ada içinde en uygun ulaşım araç kiralama olacaktır. Bir çok taksi bulunmasına rağmen ada içi seyahatinizde kiralama taksiden daha uygun maliyetli olacaktır. Üstelik Türk ehliyetiniz de burada geçerli  Ancak unutmayın, adada trafik tersten akıyor!
Kuzey Kıbrıs’da çok fazla kaliteli otel olduğu için seçenekleri değerlendirirken kendi istek ve tercihlerinizden emin olmanızı tavsiye ederim. Bir çok otelde ünlü sanatçılarının konser programları da var, tercihinizi yaparken kulaklarınızın pasını dindirecek programları da göz ardı etmeyin.
Tabi ki tatilinizden Kıbrıs’ın ünlü Şeftali Kebabı’nı tatmadan, Hellim ve porselan almadan, Duty Free’den alışveriş yapmadan haa bir de sadece Kıbrıs’da bulunan Karpaz Eşeklerini fotoğraflamadan dönmeyin.
Ne dersiniz, dolu dolu bir kaçamağın zamanı geldi mi?

YENİ GÖNDERİLER

Yeni rotamızı siz belirleyin
Tatil ajandası
Müşteri memnuniyeti anketi