Bir bavul, bir pasaport.. Vize derdi olmadan nerelere gidebiliriz?

11-03-2019

Bir bavul, bir pasaport.. Vize derdi olmadan nerelere gidebiliriz?

Yurt dışına gitmek istiyorsunuz ancak vize için beklemeye vaktiniz yok! Sadece bavul ve pasaportunuzu hazırlayarak nerelere gidebiliriz? İşte vize istemeyen ülkeler!

Asya Kıtası’nda,
Azerbaycan, Filipinler, Doğu Timor, Endonezya, Kamboçya, Katar, Kazakistan, Maldivler, Makau, Sri Lanka, Tayland, Taiwan, Brunei, Özbekistan Ürdün ve Umman vizesiz olarak 30 gün süre ile kalabileceğiniz ülkeler. Bahreyn, Fiji, İran, Japonya, Güney Kore, Lübnan, Malezya, Singapur ve Moğolistan’da 90 gün, Gürcistan’da 1 yıl kalabilirsiniz.
Afrika Kıtası’na gitmek isterseniz;
Botsvana, Güney Afrika, Mauritius ve Svaziland vizesiz 30 gün, Fas, Seyşeller ve Tunus 90 gün kalabilirsiniz.
Amerika Kıtası’nda;
Bahamalar, Dominik, Meksika, Nikaragua, Paraguay, St Lucia ve Tobago 30 gün; Arjantin, Belize, Barbados, Brezilya, Bolivya, Ekvador, El Salvador, Honduras, Kolombiya, Jameika, Kosra Rika, Uruguay, Peru ve Venezuela 90 gün; Panama ise 180 gün vizesiz kalma hakkı veriyor.
Avrupa Kıtası’nda ise,
Vizesiz KKTC ve Belarus’da 30 gün; Arnavutluk, Andorra, Bosna Hersek, Karadağ, Kosova, Makedonya, Sırbistan, Ukrayna ve Moldova’da 90 gün kalma hakkınız var.

Turistik bir gezi için tüm mali bilgilerimi belgelemek zorunda kalmayayım diyorsanız, bu ülkelerden birini düşünebilirsiniz. Pasaportunuzu hazırlayın, şimdiden keyifli planlamalar!

YENİ GÖNDERİLER

Yeni rotamızı siz belirleyin
Tatil ajandası
Müşteri memnuniyeti anketi