TURGAY&CEREN (T&C)

Turgay, kurumsal bir firmanın bayiisi olarak çalışmaktadır. İşi gereği sürekli UÇAKLA SEYAHAT ETMEKTE  ayrıca firmasının periyodik olarak düzenlediği BAYİ TOPLANTILARI na katılmaktadır.

Aralık ayında Turgay katıldığı bir toplantıda monoton giden hayatında bir değişiklik yapmak ister ve ajandasına hafta sonu GÜNÜBİRLİK TUR  ekler.

O hafta sonu gittiği İznik turunda hem çok eğlenir hem de yeni bir arkadaş grubu edinir. Bu grupla birlikte bir sonraki ay için HAFTA SONU TURU  için anlaşırlar.

Safranbolu turu Turgay için hayatı boyunca anlatacağı bir tur olmuştur, zira Turgay hayatının aşkı ile bu turda tanışır; Ceren… Ceren Kurumsal firmalara yönetim ve satış konusunda eğitimler vermektedir. İyi bir EĞİTİM ORGANİZASYONU   Ceren için başarının yarısı demektir.

“Birini en iyi seyahatte tanırsın” demiş atalarımız.. Turgay ile Ceren’de yaz tatilini birlikte geçirmek isterler. Bu kez tercihleri gezelim, görelim, birlikte öğrenelim diyecekleri KÜLTÜR TURUdur.

Zaman geçer, Turgay ve Ceren hayatlarını birleştirmeye karar verirler.. Hayatlarının en önemli günü için hazırlıklar başlar. Yoğun geçen dönemden sonra eşsiz ve unutulmayacak bir BALAYI hayal ederler. Yurt dışına gitmenin zamanı gelmiştir. Karar verilir ve biletler için VİZE İŞLEMLERİ ne başlanır. Biletler alınır ve ver elini YURT DIŞI .

Güzel bir başlangıç sonrasında güzel işler getirir. Turgay ve Ceren yurt dışına işleri gereği sık sık giderler. Her gittikleri yerde ev rahatlığında OTELLERİ   tercih ederler. Çünkü her seyahat iş için de olsa hayata renk katar. Birkaç yıl sonra aile genişler; hep birlikte gidecekleri her tatil için farklı bir TATİL FIRSATI ararlar..

Hayat, süprizlerle dolu değil mi?

Çağıl Turizm “İyi ki demek için” sizlerle…

GÖNDERİLER

Hayata renk katmak için HOLİ festivali!

Hayata renk katmak için HOLİ festivali!

Hayatımıza renk katmak için renklerin festivali HOLİ! Dünyanın en eski festivallerinden biri HOLİ. Havaların ısınması, çiçeklerin açması, bitki örtüsünün yeniden canlanması ile baharın gelişini kutlamak amacıyla yapılan bu etnik festival aynı zamanda da en renkli festival.. Bir çok ülkede popüler olmasına rağmen festival için en doğru adres Hindistan. Delhi, Mumbai ve Jaipur kutlama alanlarının en gözde şehirleri. Bu arada Kuzey Hindistan’da coşku ile kutlamalar yapılırken, güneyde kutlama yapılmıyor. Festivalin tarihi, efsanelere ve mitolojilere dayanıyor.. Hint mitolojisine göre kötülüklerin kralı Hiranyakaşipu, ‘Hindu Tanrısı Brahma’ tarafından ölümsüzlükle ödüllendirilir. Zamanla küstah ve kibirli biri olmaya başlayan Hiranyakaşipu, herkesin sadece ona itaat etmesini ister. Bunun üzerine oğlu Prablah, babasına karşı çıkar ve ona itaat etmeyi reddeder. Hiranyakaşipu birçok defa oğlu Prablah’ı öldürmeye çalışır ama her seferinde diğer tanrı Vishnu, Prablah’ı kurtarır. En sonunda Hiranyakaşipu, onu kız kardeşinin kucağında uyurken yakmayı planlar. Ancak kız kardeşi Holika’nın üzerindeki şal ateşte yanmamaktadır. Holika, kendi hayatını tehlikeye atıp kardeşi Prablah’ı kurtarmak için şalını üzerinden çıkarıp ona verir. Prablah kurtulur fakat Holika orada ölür. Hindu tanrısı Vishnu bunun üzerine Hiranyakaşipu’yu öldürerek yerine oğlunu getirir. Holi Festivali, adını Holika’dan almakta ve iyinin kötüye karşı zaferini de kutlamaktadır. Katılımcılar rengarenk boyaları önce yüzlerine sürüyor, sonra da birbirlerine atıyor. Aman ha sakın boya atanlara sert davranmayın, zira boya atanlara itiraz etmek bayramlaşmaya gelenlerle bayramlaşmamak kadar ayıp Holi’de kırmızı, masumiyet; sarı, dindarlık; yeşil,canlılık; mavi ise sakinlik ve dinginlik anlamına geliyor. Festivale gidiyorsanız bavulunuza en eski beyaz kıyafetlerinizi alın zira daha sonra bu kıyafetleri bir daha giyme şansınız olmayacak. Keza ayakkabı tercihiniz de sandalet olsun.. Rengarenk bir hayata başlamak için rotamız bu Mart’da Hindistan’a çevriliyor..

DEVAMI
Dolu dolu kaçamakların adresi güzel Kıbrıs!

Dolu dolu kaçamakların adresi güzel Kıbrıs!

Güzel Kıbrıs… Kıbrıs, muhteşem iklimi nedeniyle hem yaz hem de kış aylarında tatilcilerin gözde merkezi. Havası, denizi ve ortamı insana huzur ve enerji veriyor. Eğer hala Kıbrıs’da bir tatil yapmadıysanız, birkaç bilgi yeni rotanızı belirlemenize yardımcı olacaktır. Kıbrıs’a havayolu ile ulaşmak en kısa çözüm ancak vaktiniz varsa ve denizi seviyorsanız deniz yolculuğunu da tercih edebilirsiniz. Lüks ve eğlencenin buluştuğu Girne, tarihi güzellikleri, gece klüpleri ve casinoları ile hem gecenizi hem de gündüzünüzü dolu dolu geçirmenizi sağlayacaktır. Lefkoşa ise, birçok uygarlığın bıraktığı tarihi değerleri ile oldukça önem taşır. Gazi Magosa’nın kendine has bir tarzı vardır ki dünyanın en ünlü sahillerinden birkaçını burada görebilir, plajlarda denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca lüks tesisleri ile Kıbrıs’da tatil planı yapmak çok kolay. Zor olan bu kadar güzel tesis arasında seçim yapmanız ve kısıtlı zamanınız olacaktır. Kuzey Kıbrıs’a giderken yanınızda sadece ehliyet ya da kimliğinizin bulunması yeterli. Olur da pasaportunuz yanınızda ise ama dikkat! Sakın pasaporta damga vurdurmayın ki daha sonra Güney Kıbrıs ve Yunanistan seyahatlerinizde ihtimal sorunla karşılaşmayın. Ada içinde en uygun ulaşım araç kiralama olacaktır. Bir çok taksi bulunmasına rağmen ada içi seyahatinizde kiralama taksiden daha uygun maliyetli olacaktır. Üstelik Türk ehliyetiniz de burada geçerli  Ancak unutmayın, adada trafik tersten akıyor! Kuzey Kıbrıs’da çok fazla kaliteli otel olduğu için seçenekleri değerlendirirken kendi istek ve tercihlerinizden emin olmanızı tavsiye ederim. Bir çok otelde ünlü sanatçılarının konser programları da var, tercihinizi yaparken kulaklarınızın pasını dindirecek programları da göz ardı etmeyin. Tabi ki tatilinizden Kıbrıs’ın ünlü Şeftali Kebabı’nı tatmadan, Hellim ve porselan almadan, Duty Free’den alışveriş yapmadan haa bir de sadece Kıbrıs’da bulunan Karpaz Eşeklerini fotoğraflamadan dönmeyin. Ne dersiniz, dolu dolu bir kaçamağın zamanı geldi mi?

DEVAMI
Havanın soğukluğuna rağmen su sizi çağırıyorsa işte size sıcacık bir öneri..

Havanın soğukluğuna rağmen su sizi çağırıyorsa işte size sıcacık bir öneri..

Dışarıda buzzz gibi bir hava var.. Üşüdünüz mü? Yoksa günlük hayatınızdaki yoğunluk hem ruhunuza hem de bedeninize ağır mı gelmeye başladı? Küçük bir tatil, yeniden tazelenmeniz için iyi olmaz mı? Rahatlamanız için güzel ülkemizde o kadar çok alternatif var ki.. Üstelik çok da uzağa gitmenize gerek yok. Bu soğuk havada kendinizi termal havuzlara atmadan önce gelin bilgilenelim; Kaplıca olarak da adlandırılan bu şifalı sular, jeotermal enerjiye sahip su kaynaklarının yeryüzüne ulaşması ile oluşuyor. Roma Dönemi’nden bu yana insanlar, bu şifalı suları çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanıyor. Ülkemizde Balıkesir, İzmir, Denizli, Afyon başlıca olmak üzere farklı bölgelerde 600’ün üzerinde termal tesis bulunuyor. Ancak Türkiye’de AFYON, termal tesislerin çokluğu nedeniyle Termal başkent olarak adlandırılıyor. Eğer sağlık ve tedavi için bu tesislerden birine gitmek istiyorsanız özellikle bölgedeki suyun özelliklerine dikkat edin, zira bu çeşitliliğe göre sular; Romatizmal kas hastalıkları, cilt hastalıkları, solunum ve sindirim sistemini etkileyen rahatsızlıkların tedavisine kullanılıyor. “Su ne kadar sıcaksa o kadar sağlıklıdır” diye bir söylem duyarsanız sakın inanmayın. Genel olarak kaplıca suyunun ideal sıcaklığı 36-38 derece arasındadır. Termal havuzlardan efektif şekilde yararlanabilmek için; Özellikle, • Su sıcaklığının ideal olmasına dikkat etmelisiniz. • Havuz içerisinde bir pozisyonda sabit durmalısınız. • Havuz içerisinde 30 dakikadan fazla kalmamalısınız. • Havuza girmeden önce ve sonra mutlaka sıvı almalısınız. • Havuzdan çıktıktan sonra bir süre vücudunuzu dinlendirmelisiniz. Kış ortasında kendinizi yenilemek, enerji depolamak istiyorsanız, kısa bir termal molaya ne dersiniz?

DEVAMI
Yeni rotamızı siz belirleyin
Tatil ajandası
Müşteri memnuniyeti anketi